مقدمه

همون طور که اکثرتون میدونید اینه که هر شخص داخل چت های استریم میتونه از دستور هایی که پیشفرض خود توییچ هستند استفاده کنه و اطلاعاتی از استریم بدست بیاره.

خب چون دستور هایی که استریمر، مادریتور ها و افراد عادی در چت دارند مختلف هست ما هم مجبوریم این دستورهارو برای هر شخص جدا توضیح دهیم.

جزو افراد عادی هستم!

افراد عادی و VIP ها دستور های یکسانی دارند و همه دستور ها با ” / ” نوشته میشه و وقتی / میزنید داخل چت برای شما چند تا از دستور هایی که میتونید بزنید رو نشون میده بهتون.

/block [username]

یا این دستور شما اگر داخل چت کسی رو میبینید که داره به شما بی احترامی میکنه، میتونید با با این دستور اون رو برای خودتون بلاک کنید تا اگر شمارو تگ میکنه دیگه برای شما نوتیفش نیاد و اگر چتی میده برای شما کمرنگ ترمیشه. و میتوند با دستور [unblock [username/ هم اونو از بلاک دربیارید. این رو هم بدونید وقتی دارید از این دستور استفاده میکنید شخصی رو که بلاک میکنید اطلاعی از شما نداره که ان کارو کردید یا نه.

/color [color]

با این دستور شما اگر یک کاربر عادی باشید میتوند از بین رنگ هایی که به شما پیشنهاد میده اسم یوزرنیم خودتون رو رنگش رو عوض کنید و اگر اشنراک های توربو یا پرایم دارید میتونید از بین بی نهایت رنگ حق انتخاب داشته باشید.

/help

به شما اطلاعاتی از دستوراتی که میتونید استفاده کنید میده و شاید استفاده زیادی نداشته باشه.

/me [message]

بعد از اینکه رنگ بوزرنیم خودتون رو انتخاب کردید میتونید با این دستور رنگ متن پیام خودتون رو که چت میدید رو همرنگ یوزرنمیتون کنید.

/mods و /vips

با این دو دستور شما میتونید نامحسوس تعداد و اسم مادیتور ها و vips هارو که دراین استریم این نشان هارو دارند رو ببینید.

/vote [index]

زمانی هست که داخل استریم رای گیری گذاشته شده و شما یا نمیتونید رای بدید به دلیل عدم آپدیت یا برای شما باگ شده ولی به جاش میتونید با این دستور به اون رای گیری، رای بدید.

/Disconnect

زمانی هست که اینترنت شما به مشکل خورده و شاید چت استریم برای شما دیر تر میاد یا باگ شده. که میتونید با این دستور یکبار اون رو Disconnect و مجدد Connect کنید.

/W [USERNAME] [MESSAGE]

با این دستور میتونید بدون اینکه داخل چت یا ویسپر کسی رو سرچ کنید و بهش پیام بدید به راحتی میتونید با این دستور این کار رو انجام بدید.

جزو مادریتوها هستم!

/user [username]

برای اینکه بتونید اطلاعات چت کسی رو چک کنید میتوند از این دستور داخل چت استفاده کنید.

/timeout [username] [seconds]

اگر کسی رو خواستید تایم اوت کنید میتونید به ترتیب یوزرنیم و بعد مقدار ثانیه اون رو تایم بدید.

/ban [username] و /unban [username]

اگر کسی رو خواستید بن کنید از داخل چت با استفاده از دستور رو به رو میتونید اون رو بن کنید و با دستور مقابلش از بن خارج کنید.

/slow [seconds] و /slowoff

زمانی که مقدار چت برای شما زیاده و نمیتونید اون رو کنترل کنید میتونید با دستور مقابل یک مقدار زمانی رو برای چت در نطر بگیرید و با دستور مقابلش میتونید از اون حالت خارج کنید.

/followers و /followersoff

زمانی هست که شما لازم میدونید برای چت دادن حتما باید شخص فالو کرده باشه استریم رو پس میتونید با این دستور اون رو فعال یا غیر فعال کنید.

/subscribers و /subscribersoff

زمانی هست که شما لازم میدونید برای چت دادن حتما باید شخص سابسکرایب کرده باشه استریمر رو پس میتونید با این دستور اون رو فعال یا غیر فعال کنید.

/clear

زمانی هست که میبینید چت استریم خیلی مشکل دار هست و پاک کردن هر چت دیگه جواب گو نیست پس میتونید از این دستور برای پاک کردن کل چت ها استفاده کنید.

/uniquechat و /uniquechatoff

اگر میبینید که در استریم اسپم های زیادی اتفاق میوفته و شما مجبور به پاک کردن هسیتد، میتونید از این دستور برای عدم اسپم شخص در چت استفاده کنید.

/emoteonly و /emoteonlyoff

زمانی هست که شما لازم میدونید در اون لحطه هیچ چت نوشتاری چت نشه و فقط از ایموت استفاده شه پس میتونید با این دستور اون رو فعال یا غیر فعال کنید.

جزو ادیتورها هستم!

/commercial

برای اینکه هر استریمری که میتونه از توییچ درآمد داشته باشه بتونه تبلیغ بزاره میتونه از این دستور استفاده کنه. و با تایم های 30|60|90|120|150|180 هم تکمیل شود.

/host [channel] و /unhost

شما اگر جزو سوپر ماد ها یا ادیتور ها هستید میتونید با استفاده از این دستور استریم رو هاست کنید یا از هاست خارج کنید.

/raid [channel] و /unraid

شما اگر جزو سوپر ماد ها یا ادیتور ها هستید میتونید با استفاده از این دستور استریم رو رید کنید یا از رید خارج کنید.

/marker

شما میتونید هر لحظه از استریم رو برای خودتون مارک کنید تا بعدا در واد استریم اون قسمت رو مشاهده کنید.

جزو استریمرها هستم!

/mod [username] و unmod [username]

هر استریمر میتونه به افراد خاصی از چت نشان مخصوص استریم بدید یا از اون بگیرید. با استفاده از این دستور میتونید هر شخصی رو دوست دارید مادرتور کنید یا از مادرتوری خارج کنید.

/vip [username] و /unvip [username]

هر استریمر میتونه به افراد خاصی از چت نشان مخصوص استریم بده یا از اون بگیره. با استفاده از این دستور میتونید هر شخصی رو دوست دارید vip کنید یا از vip خارج کنید.

در آخر این مطلب هم بگیم که خیلی خوشحال شدیم که تونستیم به شما برای ارتقای فرهنگ استفاده از توییچ کمک کنیم، شما هم اگر نمیدونستید که چه دستور هایی وجود داره برامون حتما بنویسید.

قدرت گرفته از موبوتک

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 56ad4170ab91ba9fc3c81a9d1abddb2f.png است

Related Posts

2 Comments

    • سلام
      از قسمت تنصیمات چت گزینه Show Mod Icons رو روشن کنید، در کنار یوزر هر شخص یک ایکون سطل اشغال میاد که با کلیک بر روی اون چط فرد پاک میشود.
      با احترام و تشکر بابت نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *