مقدمه

با سلام به همه شما دوستان عزیزی که داریم این مطلب رو میخونید. توی این مطلب میخوایم به موضوع چگونگی استفاده صحیح از نشان های هر استریم مثل VIP ها و Moderators ها بپردازیم.

VIP

داخل چت های استریم VIP هستم.

خب در همین اول راه باید به شما تبریک بگم که تونستید لیاقت خودتون رو برای استریمر ثابت کنید و نشان بالای VIP رو از استریمر دریاف کنید. البته شاید هم به صورت Pay To Badge بوده خب ولی به ما ربطی نداره پس میریم سر اصل مطلب.

زمانی که شما داخل هر چتی VIP هستید قابلیت هایی بیشتر نسبت به سایر افراد داخل چت دارید که ان باعث میشه شما هم از نظر استریمر هم از نظر بقیه اقراد محترم تر شمرده شوید.

ارسال لینک!

وقتی شما داخل چت VIP هستیدمیتونید به هر تعداد لینک بفرستید ولی سعی کنید اون رو اسپم نکنید

چت بدون محدودیت!

شما زمانی که نشان VIP رو داخل چت دارید میتونید در زمان هایی که چت در حالت اهسته هست بدون محدودیت اون زمان چت خودتون رو ارسال کنید.

اسپم چت!

علاوه بر چت بدون محدودیت که در بالا توضیح دادیم، میتونید در زمانی هایی که خود توییچ شما رو محدود به عدم اسپم تا 30 ثانیه کرده رو رد کنید و بقول معروف چتتون رو اسپم کنید.

چت یونیک!

یکی از قوانینی که هر استریمر میتونه برای چت خودش فعال کنه، چت یونیک هست که شما داخل هر نوع چت نمیتونید فقط از کلمات و جملات یکسانی استفاده کنید و در هر بار چت کردن نمیتونید از اون کلمات استفاده کنید و به صورت کلی باید چتتون یونیک و تک باشه ولی شمایی که نشان VIP دارید میتونید بدون توجه به این قاعده داخل استریم چت کنید.

توجه بیشتر!

زمانی که شما نشان VIP رو از استریمر دریافت میکنید به این معنی هست که شما چت و حرف شما برای استریمر مهم هست، پس در نتیجه چت شما بیشتر در دید استریمر هست و راحت تر میبینه و میخونه.

رعایت قوانین!

وقتی شما نشان VIP رو از استریمر دریافت میکنید، از شما دیگه به عنوان یه فرد عادی شمرده نمیشه پس باید سغی کنید نورمی نباشید، قوانینی که در قسمت استفاده درست از توییچ گذاشتیم رو مطالعه کامل و رعایت کنید و مهم ترین رعایت قوانین خود استریمر هست. در کل شما به عنوان یکی از نماینده های اون استریمر هستید پس سعی کنید با درست رفتار کردن و رعابت تمام نکته ها از شما و اون استریمر به خوبی یاد شود.

Moderator

داخل چت های استریم Moderators هستم.

سلام میکنم به شمشیر داران و قدرتمندان داخل چت. در همین جا باید بگم که وظیفه بشدت مهم و سختی بر روی دوش شماست، پس باید با دقت به نکته هایی که در این قسمت داربم بهش اشاره میکنیم رو خوب یاد بگیریم.

همین اول به شما که شما به عنوان شخص مورد اعتماد استریمر برگزیده شدید پس خیلی خیلی برای شما باید مهم باشه که توی اون استریمر چی میگذره و چه چت هایی داده میشه و از این طرف هم استریمر باید با دقت تمام مادریتورش رو انتخاب کنه چراکه ماد ها اصولا ناظم های هر چت در همه مواقع هستند حتی زمانی که شما هیچ دسترسی به استریم یا قسمت های استریم ندارید باید کار های اون استریم رو به درستی انجام یده.

گزارش نداشتن مادریتور!

یکی از ریپورت هایی که هرکس میتونه برای یک استریم صحبت کند، رپورت نداشتن ماد یا مشکلاتی هست که یک ماد نمیتونه از عهده اون به خوبی بربیاد. پس باید تمام تلاش خودمون رو بکنیم تا همچین مشکلی پی نیاد و چت دارای مادریتور درست و قانون مندی باشد.

چه چتی رو باید پاک کنیم؟

خیلی مهمه که چت هایی که پاک میشن چه محتوایی داشته باشند. اولین نکته توهین به یک استریمر یا شخص خاص دیگری در چت استریم هست، شما باید به محض اینکه دیدید شخصی همچین چتی داده فوران چت رو پاک کنید تا مشکلی بین اون استریمر با استریمر یا شخصی که بهش توهین شده پیش نیاد. در دومین قدم شما باید مقدار فهاشی هایی که مجاز به چت هستنی رو از استریمر خود بپرسید و با اون در ارتباط باشید، به طور مثال استریمری دوست ندارد به هیچ وجه هیچ بی ادبی داخل استریم چت بشه پس شما ملزم به پاک کردن فوری اون چت هستید یا زمانی هم هست که استریمر میگه لازم نیست چت هایی که بی ادبی نرمالی دارند رو پاک کنید. در قدم سوم شما باید چت هایی که داخل اون های از N Word یا نژاد پرستی حرف زده شده یا از حزبی حتی مورد استفاده در سایر استریم ها یا چت های که ار # داخل اون استفاده میشه که فوق العاده نظم چت رو بهم میریزه.

Nword چیست؟

NWord به اصتلاح به کلماتی که شامل NINGA یا NIGGER با کلماتی که از این ها ساخته میشوند رو کلمات نژادپرستانه میپوییم که در صورت مشاهده و گزارش اون استریمر به توییچ احتمال بن شدن استرییمر وجود دارد.

جدیدا کلمات مرتبط با کلمه Simp هم به جزو این کلمات اضافه شده و نه استریمر و نه حتی ایموت هایی که داخلشون از کلمه Simp استفاده میشود هم از طرف توییچ بن دارد و این خیلی باید مورد توجه مادرتور ها قرار بگیرد.

چه شخصی رو باید TimeOut کنیم؟

وقتی کسی چتی رو اسپم میکنه یا حرف زشتی با بی ادبی رو مدام تکرار میکنه که در اولین قدم باید 1 ثانیه تایم بدیم تا چت های قبلی هم پاک شوند و در صورت تکرار مقدار بالای 10 دقیقه رو تام اوت میدیم.

وقتی کسی به اختاری که از طرفین به داده شده توجهی نمیکنه و مدام حرف خودش رو تکرار میکنه که در اولین قدم باید 10 دقیقه تایم اوت شود و در صورت تکرار، بیشتر شود.

کسانی که از ایموت ها به صورت نادرست و نابه جا استفاده میکنند. مثلا زمانی که شخثی مدام اسپم ایموت های بیجا و نا مربوط به اون استریم میکنه یا مدام با اصافه کردن و تفیر در چت یا تعداد ایموت ان رو اسپم میکنه. این اسپم ایموت هم میتونه از ایموت های خود توییچ یا خود استریمر باشه که نفاوتی در عملکرد ایجاد نمیکنه.

ارسال کردن شکلک هایی که با نقطه و خط درست شدند و اکثرا معنا و مفهوم خوبی نمیدند، این چت ها رو هم باید مقدار 1 ثانیه تایم اوت بدیم تا اول از همه چت ها پاک شوند و در مرحله دوم مقدار 10 دقیقه تای اوت کلی بدهیم.

چه شخصی رو باید Permanent ban کنیم؟

وقتی کسی چتی با محتوای توهین به شخص استریمر، خانواده و دوستان استریمر هست. یا به صورت خیلی بد توهینی به شخصی داخل اسریمر میکنه یا با مادریتور بحثی صورت میگرد و در قدم اول بن مشود تا درصورت لزوم با استریمر موصوع رو در جریان بزاره و مشکل رو رفع کند.

افرادی که یزورنیم دارای فوحش و بی ادبی دارند باید بن شوند ولی مفدار بی ادبی با توجه به صحبت هایی هست که با استریمر انجام میده.

وقتی شخصی داخل استریم چت های بی مربوط و به صورت اسپم چت میدن به طور مثال ایموتی رو که ربطی به اون استریم با اون صحبت نداره رو چت یا اسپم میده.

نمونه دیگری برای ین شدن استفاده از Nword هایی هست که استفاده میکنید. به طور مثال فردی استریمر رو فالو کرده و در چند چت اول به صورت واضح از Nword ها استفاده میکند.

چه موقع SlowMode کنیم؟

SlowMode کردن چت اصولا به توانایی خوندن چت توسط مادریتور و استریمر بستگی داره که تا چه مقدار از حالت اهسته میتونه اون چت رو کنترل کنه و معمولا چت رو بین 5 الی 10 ثانیه رو حالت اهسته میزاریم.

ولی در مقابل زمانی که اتفاق خوب یا هیجانی قراره داخل چت اتفاق بیوافتد یا اخر استریم هست که معولا اسپم قلب داده میشه و در این حالت باید چت رو از رو حالت اهسته در بیاریم.

چه موقع EmotOnly رو فعال کنیم؟

در زمان هایی که درامایی بین دو استریمر صورت میگیرد و برای اینکه شخصی از داخل چت به اون استریمر توهین نکند چت رو در حالت EmotOnly قرار میدیم. در این حالت فقط افرادی که نشان VIP دارند میتونند چت همراه با متن انجام بدند.

زمانی بوده که استریم به مدتی با خاطر دلایلی همچون قطع شدن نت استریمر به اصطلاح F میشود و چت این رو رو اسپم میکند و شما باید بعد از اینکه دیدید مقداری چت شد برای جلو گیری از هرج و مرج ییشتر چت رو رو حالت EmotOnly قرار بدید و بعد از اینکه استریم درست شد خود شما در همون حالت چت اسپم Refresh بدید تا همه ببینند و استریم رو رفرش کنند و بعد از 30 ثانیه چت رو به جالت عادی بر میگردونید.

زمانی هست که استریمر در حال بازی هست که نباید داخل اون اسپویلی صوت بگیرد به طور مثال زمانی که اسریمر در حال بازی AmongUs هست و کرکترش به صورت شخص ساده هست شما باید چت رو در حالت EmotOnly قرار بدید تا شخصی از استریم دیگری نیاد و Imposter رو برای شما اسپویل کند.

زمانی هست که میبینید استریمر دارد حرفی میزند و افراد داخل چت او رو مسخره یا استریم رو به تمسخر گرفتند.

چه موقع SubOnly رو فعال کنیم؟

اصولا SubOnly زمانی استفاده میشود که مادریتور باید حرف مهمی رو به افاردی که داخل چت هستند بزنه و این کار همراه با EmotOnly انجام میشود تا افراد ساده چت نه چت و نه ایموتی رو یتونند چت کنند.

SubOnly کردن فقط به معنای این نیست که شما باید برای چت کردن پولی بپردازید بلکه نیاز هست چت رو راحت تر کنترل کرد. به طور مثال استریمر خارجی که مقدار زیادی سابسکرایب داره این رو فعال بکنه تا با افرادی که هزینه ای کردند و استریمر رو سابسکرایب کردن به طور اختصاصی حرف بزند.

چطور یه مادریتور خوب باشیم؟

خوب برای جمع بندی باید بگیم که هر ماد باید داخل هر چت فعال باشه و سعی کنه یک مادریتور خشک و عصا قورت داده نباشه چون با هر فعالیتی داخل چت باعث الگو گیری سایر افراد چت میشه. یک ماد خوب باید همیشه با استریمر خودش در ارتباط باشه، سعی کنه چت بده و همه چت هارو بخونه و اول از همه به ویور خوب باشه بعد یه ماد خوب پس سعی کنید با سایرین تعاملی باشید.

Moderator

داخل چت های استریم Editor هستم.

وقتی شما ایدتور هستید یعنی به درجه بسیار بالای مادرتوری ارتفا پیدا کردید، پس بهتون بابت این ارتقای درجه داخل استریم تبریک میگیم. شیرینیش یادتون نره =))

در همین اول باید بگم که شما همون استریمر هستید ولی اسمتون فرق داره به دلیل اینکه دسترسی بسیار وسیعی به استریم دارید و قراره این دسترسی هارو برای شما توضیح بدیم.

Raide و Host کردن استریم!

رید و هاست کردن استریم به معنای این است که شما در انتهای استریم در صورت لزوم میتونید مخاطب های خودتون رو برای خمایت از یک استریمر دیگه، به صفحه اون استریمر هدایت کنید ولی یه تفاوت هایی باهم دارند. شما در رید کردن که با دستور Raide @username/ داخل چت استریم و با وارد کردن نام استریمر مورد نظر تعدادی از ویوور های استریم رو وارد صفحه استریمر دیگری کنید ولی تفاوتش با هاست که با دستور Host/ @username هست تمامی ویوور هارو به صورت انی وارد صفحه استریمر دیگری میکنید.

دسترسی به VOD استریم!

همونطور که میدونید هر استریم بعد از اتمام به صورت VOD در قسمت ویدیو های استریمر ذخیره و قابل مشاهدست که میتواند به صورت SubOnly باشد که فقط افرادی که سابسکرایب هستند این محتوا رو ببینند. و شما دسترسی کامل یه حذف این محتوا ها یا Rerun کردن اون VOD به صورت استریم رو دارید.

دسترسی به داشبورد استریم!

زمانی که شما ادیتور یک استریم هستید دسترسی کامل تری نسبت به مادریتور های معمولی دارید و و یطور مثال میتونید اینفو استریم مثل تایتل و گیثم رو راحت تر تفیر بدید ولی در حالت ادی مادرتوری باید از کامند های Title! و Game! استفاده میکردید.

قرار دادن Mod Delay!

شاید براتون پیش اومده که یک چت که حاوی اطلاعات بسیار مهم یا حرف های بسیار زشتی هست و شما میخواهید قبل از اینکه شخص دیگری داخل استریم اون رو ببینه اون رو پاک کنید! پس باید قابلیت Mod Delay رو اضافه کنید و روی تایم بین 4تا6 ثانیه قرار بدید برای راحتی کار خودتون تا زمانی که به همچین چتی برخوردید بعد از پاک کردن چت به صورت پاک شده به صفحه چت استریم میاد و کسی از محتوای اون خبری ندارد.

فعال کردن Ads!

تبلقات همیشه یک راه درامد برای استریمر ها بوده ولی برای افرادی که با ای‌پی های غیر ایران هستند ولی اگر زمانی شما با استفاده از VPN در حال مشاهده استریم باشید و سابسکرایب اون استریمر نباشید تبلیغی برای شما نمایش داده میشود. این دسترسی رو شما و شخص استریمر دارد که میتوند در قسمت داشبورد استریم این رو تایم بندی کند یا به صورت اختیاری پخش کند.

در آخر باید بگیم تمام این نکاتی که در بالا اشاره کردیم فقط برای بهتر شدن Moderators و VIP شما بوده و برگرفته از با تجربه ترین افرادی هست که داخل توییچ فعالیت دارند و هیچ قانون ثابتی برای این کار نیست و تمامی نکات بالا براساس قوانین خود استریمر تغییر میکند و ففط برای کمک به شما میباشد.

قدرت گرفته از موبوتک

Related Posts

16 Comments

 • IliaR

  سلام رولی هست که بتونیم به یکی از یوزر ها بدیم تا بشه اون یوزر به افراد توی چت وی ای پی یا ماد بده و یا ازشون بگیره؟

  • سلام
   در بعضی از ایونت های خاص توییچ باید شرکت بکنید تا نشان اون ایونت رو برای اکانتتون دریافت کنید.
   با احترام و تشکر بابت نظرتون

 • Parsa maleki

  سلام خدمت شما من ماد یه نفر هستم که چنل پوینتش فعاله میشه بگید‌ چطور پردیکشن‌ بزارم ممنون

  • با سلام
   بعد وارد شدن به بخش setting > channel >community > roles میتونید سخص مورد نظر خودتون رو سرچ کنید و به اون رول دلخواهتون رو بدید.
   با احترام و تشکر بابت نظرتون

   • دانیال

    من قابلیت وی ای پی رو ندارم فقط مادریتور هست و ادیتور چجوری باید فعالش کنم؟

    • سلام
     ایتدا باید مقدار 50 فالوور داشته باشید تا حداقل میزان VIP ها برای شما باز شوند و این تعداد با رشد استریم شما افزایش پیدا میکند.
     با احترام و تشکر بابت نظرتون

 • Taha

  سلام ببخشید میشه بگید ماد چه کار هایی میتونه بکنه و از چه کامند هایی استفاده کنه و آموزش نایت بات و استریم المنتس رو بزارید خیلی ممنون

 • kameliya

  من تو چت یه استریمر مودریتورم ولی بلدنیستم چتارو پاک کنم چجوری میشه پاک کرد؟

  • سلام
   از دو صفحه میتوانید چت هارو پاک کنید.
   صفحه اصلی استریم که برای همه یکسان است، در این صفحه کافیه شما از قسمت تنضیمات چت به یخش MY PREFERENCES برید و Show Mod Icons رو روشن کنید. میبنید که بخش های مختلف مادرتور در چت برای شما نمایش داده میشود.
   راه دوم وارد شدن به صفحه مادریتور هست که مجدد باید از تنصبمات، Show Mod Icons رو فعال کنید، اگر این رو در قسمت بالا فعال کردید دیگر نیازی به فعال سازی مجدد در هیچ بک از استریم هایی که مادریتور هستید نیست.
   خیلی ممنون که برای فرهنگ توییج تلاش میکنید.
   با کامند کردن Twitch! و جایگذاری لینک سایت، در هر استریم میتوانید در زمانی که فردی نیاز به کمک داشت اون کامند رو بهش معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *