مقدمه

خیلی از کسانی که تازه به جمع ما در پلتفرم توییچ پیوستن هنوز که هنوزه نمیدونند توییچ چه قابلیت هایی داره! پس با خودمون گفتیم چرا که نه! بیایم یه مطلب درباره نحوه استفاده از پلتفرم توییچ درست کنیم.

و این شد که چند تا از پرکاربرد ترین کامند های توییچ رو اینجا برای شما نوشتیم.

Watchtime!

اگر مدتی هست که استریمری رو دنبال میکنید، شاید این به ذهن شما اومده باشه که من چقدر وقت صرف تماشای این استریمر کردم ؟ جواب Watchtime! هست. شما با وارد کردن این در چت استریم ها میتونید مقدار زمانی که وقت برای تماشای استریم ها گذاشتید رو مشاهده کنید.

Followage!

شاید به ذهنتون بیاد که من چند وقت میشه که این استریمر رو فالو کردم یا بقول حساب دنبالش میکنم؟ پس کافیه از این کامند در چت اون استریمر استفاده کنید. قابل توجه باشد که اگر دستتون بخوره و فالو شما انفالو شه مقدار این زمان هم میپره و از اون موقع دنبال کردن استریمر محاسبه میشود.

Rename!

شاید زمانی بوده که خواستید نام توییچ خودتون رو عوض کنید ولی میترسیدید که نکنه یه موقع این همه Watchtime یا Followage من یپره! چون با این کار همه چی شما ریست میشه. پس بهترین گزینه استفاده از این کامند میباشد. به این صورت که اول کامند رو مینویسید و در ادامه با یک اسپیس username@ اکانت قبلیتون رو میزنید و به راحتی تمام اطلاعات قبلی شما به این اکانت انتقال پیدا میکنه. اگر دیدی این کامند در استریمی وجود ندارد از استریمر بخواهید این کامند رو به استریم چت خود اضافه کند.

برای اینکه هر یک از قابلیت های بالا رو برای اکانت دوستتون بدونید کافیه بعد از نوشتن اون کامند با یک اسپیس username@ دوستتون رو بزنید.

Discord!

به جرعت میتوان گفت همه استریمر ها سرور دیسکورد خودشون رو دارند که در بعضی اوقات در اون با شما بازی های جذابی پلی میدن. اگر هم هنر میم ساختن دارین اونحا بهترین جا برای شماست که میم های خودتون و به اشتراک بگذارید.

Sub!

هر استریمر بعد گرفتن افیلیت اکانت تویچ خود قسمت ساب و بیت استریمش باز میشه و شما با پرداخت مبلغ 5$ میتونید اون استریمر رو ساب کنید و از ایموت ها و دسترسی های استریم استفاده کنید. ولی خیلی از ما نمییتونم به صورت دلاری پرداخت کنیم پس باید از سایت هایی که این کار رو انجام میدهند درخواست کنیم.

سریع ترین سابسکرایب

ارزان ترین سابسکرایب

Donate!

یهتر است اول این رو بدونیم که استریمری یک شغل محصوب میشود. همون طور که قبلا اشاره کردیم دونیت کرردن به هیچ وجه اجباری نیست ولی مقداری که دونیت میکنید طبق قانون، ریفاند ندارد و به شما برگشت داده نمیشود. پس اگر زمانی با استریمر حال کردید و خواستید از او تشکر کنید بهترین راه حمایت هست که با این کامند میتونید به صورت مالی از او حمایت کنید.

YouTube!

اکثر استریمر های یوتوبر هم هستن و خیلی از قسمت های بازی یا استریم یا هر چیز دیگری رو برای شما رکورد و داخل یوتوب خودشون میگذارند. یکی دیگه از حمایت های شما از استریمر میتونه همین سابسکرایب کردن یوتوب استریمر باشه که به صورت رایگان هست.

Uptime!

یهو می بینید که نوتیفیکیشن استارت استریم رو از دست داده اید و وقتی وارد استریم میشد نمیدونید چه قدر از زمان شروع استریم گذشته ! پس با استفاده از این کامند میتونید مقدار زمانی که از استریم گذشته رو ببینید.

Name!

شاید براتون پیش اومده که وارد استریمی شدید و خواستید سلامی به استریمر بکنید ولی اسمش رو نمیدوند و شاید براتون جالب نباشه که از استریمر بپرسید که اسمت چیه، پس بهترین راه همین کامند میباشد.

در این بخش میخوایم نحوه دریافت پوینت توییچ و کاربردش رو برای شما بگیم.

اول از همه باید بگیم که برای دریافت پوینت، استریمر باید گزینه سابسکرایب استریم فعال باشه.

فالو کردن

شما با فالو کردن استریمر مقدار 300 پوینت توییچ اون استریم رو دریافت میکنید.

نگاه کردن استریم

شما با نگاه کردن استریم هم پوینت اون استریم رو دریافت میکنید. اگر هر 5 دقیقه استریم رو مشاهده کنید مقدار 10عدد پوینت دریافت میکنید که این مقدار درصورت سابسکرایب کردن اون استریم بیشتر میشه.

پوینت های اسپشیال

اگر مدت زمانی در حال تماشای استریم باشید مقدار 50 پوینت در زیر چت باکس شما ظاهر میشود که با کلیک بر روی اون میتوند اون رو دریافت کنید. این پوینت هم با سابسکرایب کردن مقدار بیشتری دریافت میکنید.

رید (Raid) شدن

وقتی که استریمر در حال بستن استریم هست شما رو ممکنه بفرسته به یه استریم دیگه که شما با این کار 250 پوینت دریافت میکنید.

بیت زدن ماهانه

شما با حداقل 1 بیت در ماه 350 پوینت دریافت میکنید. این مقدار فقط برای 1 بیت به بالا هست و با بیشتر زدن یا در روز های دیگری بیت زدن شما فقط یکبار این مقدار پوینت رو در ماه دریافت میکنید.

گیفت ساب کردن

شما با گیفت کردن ماهانه 1 ساب برای چت یا فرد خاصی مقدار 500 پوینت دریافت میکنید. این هم مانند بیت هست و شما فقط با 1 گیفت ساب در ماه این مقدار پوینت رو دریافت میکنید و بیشتر گیفت زدن تاثیری نداره.

بطور مداوم استریم دیدن

شما با مشاهده استریم به طور مداوم در مدت زمان مشخصی مقدار 450+ پوینت دریافت میکنید.

چجوری از پوینت هامون استفاده کنیم ؟

خوب بالاخره بعد از این همه مدت که پوینت جمع کردیم به چه کاریمون میاد ؟

باید بگیم که در قسمت پوینت هر استریم زیر چت باکس رو باز کنیم تعدادی مربع با توضیحات مختلف میبینیم که هرکدام کار های جالبی رو انجام میده. بطور مثال اگر پوینت چشم بسته تیر بزن رو بخرید با به قول معروف استفاده کنید اون استریمر باید چشم هایش رو ببنده و تیر بزند.

چند تا از عمومی ترین پوینت ها هایلایت چت شما و دریافت 24 ساعت یکی از ایموت های استریمر که معمولا کمترین مقدار پوینت رو در لیست دارند.

قدرت گرفته از موبوتک